Jakie lustro do łazienki?

Chociaż mogłoby się wydawać, że do najważniejszych elementów wyposażenia łazienki należy wanna, kabina prysznicowa, WC i umywalka, wiele osób nie wyobraża sobie korzystania z tego pomieszczenia bez lustra. Wybierając je należy wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia, a także funkcję, jaką ono pełni. W przypadku niewielkiej toalety lub małej łazienki dla gości wystarczające będzie małe lustro klejone do płytek. Jeśli jednak chcemy połączyć aspekt praktyczny z dekoracyjnym, należy poszukać czegoś bardziej efektownego.

Oczywiście należy pamiętać, że jego głównym zadaniem jest zapewnienie możliwości przejrzenia się podczas wykonywania makijażu, golenia zarostu lub innych czynności pielęgnacyjnych. Jednym z najchętniej wybranych rozwiązań jest więc fazowane na brzegach zwierciadło przyklejane bezpośrednio do płytek ściennych. Pozwala ono dostosować wysokość umieszczenia lustra na dowolnej wysokości. Trzeba jednak pamiętać o odpowiednim oświetleniu, które nie przekłamuje kolorów – w przeciwnym razie wykonanie precyzyjnego makijażu może okazać się niemożliwe.

W małych łazienkach, gdzie ze względu na ograniczoną ilość miejsca trzeba wykorzystać każdą przestrzeń, warto zamontować szafki lustrzane (https://www.obi.pl/lazienka-i-kuchnia/meble-lazienkowe-i-lustra/c/898) pełniące podwójną funkcję – pozwalają nie tylko przejrzeć się użytkownikom w swoim odbiciu, ale też doskonale posłużą jako miejsce przechowywania kosmetyków lub leków. Pamiętajmy też, że duże lustra optycznie powiększają wnętrze, co powinni uwzględnić posiadacze małych łazienek.