Płytki hiszpańskie – czym się charakteryzują?

Tradycje wyrobów ceramicznych charakteryzują przede wszystkim południowe kraje Europy. Zarówno Włosi, jak i Hiszpanie słyną z produkcji ceramiki łazienkowej i armatury. Istotną gałęzią przemysłu w tych krajach jest również wyrób i eksport wysokiej jakości glazury poza granice tych krajów. Najlepsi producenci zdominowali rynki całego świata. Co jednak sprawia, że płytki hiszpańskie cieszą się tak dużym uznaniem?

Wytrzymałość płytek hiszpańskich

Producenci płytek hiszpańskich oraz płytek ceramicznych włoskich konkurują ze sobą od dziesięcioleci. Przyczynia się to do rozwoju technologii i poprawienia procesu wytwórczego. Jedni chcą prześcignąć drugich i odwrotnie, a to stymuluje rozwój i postęp w obu krajach. Płytki hiszpańskie słyną przede wszystkim z dużej odporności. Wykonywane są z materiałów najlepszej jakości, a nad przebiegiem procesy wytwórczego czuwają wyspecjalizowani technicy. Na poszczególnych etapach produkcji dokonują pieczołowitych kontroli. Dzięki temu do sklepów trafiają jedynie te produkty, które spełniają najwyższe standardy. Kupując płytki hiszpańskie mamy pewność, że będą one odporne na uderzenia. Posłużą zatem przez wiele lat.

Zaawansowane technologie w płytkach hiszpańskich

Płytki hiszpańskie oraz płytki ceramiczne włoskie wyposażane są w wiele technologii, dzięki którym kafelki są nie tylko ładne, ale też niezwykle funkcjonalne. Łatwo utrzymać je w czystości, dlatego sprawdzą się zarówno w aranżacji kuchni (gdzie często potrzeba wyczyścić je z tłuszczu), jak i łazienki, narażonej na działanie wilgoci, a przez to rozwój pleśni czy grzybów. Kluczowe jest więc wyposażenie płytek w specjalne powierzchnie, które ułatwiają ich czyszczenie.

Płytki hiszpańskie obecnie często spotykamy też w wariancie rektyfikowanym – mechanicznie obcięte krawędzie wyrównują rozmiary płytek, dzięki czemu po położeniu wszystko będzie prezentować się doskonale.

Wybierając płytki podłogowe, możemy mieć pewność, że cechować będą się one odpowiednimi parametrami antypoślizgowości i przyczepności, co będzie zapobiegać niebezpiecznym wypadkom.

Szeroki wybór hiszpańskich płytek ceramicznych

Płytki hiszpańskie to także gwarancja szerokiego wyboru spośród dostępnego asortymentu. Na stronie http://www.domlazienkaplytki.pl/o-nas znajdziemy najnowsze kolekcje płytek i z pewnością dobierzemy takie, które pasować będą do projektu aranżacji, o jakiej zawsze marzyliśmy. Płytki ceramiczne sprawdzą się bowiem we wielu nowoczesnych stylizacjach. Pasować będą do wnętrz w stylu skandynawskim, industrialnym czy nowojorskim. To również doskonały wybór do każdej łazienki retro!