Ugryzienia psów przez pchły

17Wszelkie pogryzienia są dla psów bardzo nieprzyjemne. Oczywiście najbardziej niebezpieczne pozostają dla psów pogryzienia przez kleszcza, powodują one bowiem wystąpienie u nich groźnej boreliozy. Jednak nawet ugryzienie pchły jest dla psa niebezpieczne, a przede wszystkim związane jest z nieprzyjemnymi odczuciami, jakich doznaje pies.

Ugryzienie pchły sprawia, że pies staje się bardzo niespokojny i odczuwa nieprzyjemne ukłucia. Dlatego właściciel psa powinien zainteresować się faktem, że jego pies zaczyna tarzać się po ziemi, szuka miejsca z dostępem do wody i biega w bardzo szybkim tempie. Wszystko to może bowiem świadczyć o tym, że został on zaatakowany przez pchły. Poza tym pchły u psa są objawem tego, że po prostu nie należy on do zadbanych psów. Oczywiście trzeba pamiętać o tym, że zwłaszcza pies znajdujący się przy budzie jest narażony na kontakt z różnymi owadami i pchłami, dlatego co jakiś czas zostanie on na pewno pogryziony, jednak pchły utrzymujące się dłużej na jego sierści oznaczają, że właściciel nie dba zbyt dobrze o swojego podopiecznego.

Podstawową metodą walki z pchłami u psa jest po prostu jego częste kąpanie. Trzeba pamiętać, że pchły u psa (frontlinecombo.pl/Pages/Pchły.aspx) nie będą się utrzymywały, jeśli pies zostanie dokładnie wymyty i wytarty, a potem zostaną użyte odpowiednie środki chroniące psa przed pchłami. Takie środki mogą być kupowane w sklepach weterynaryjnych i sklepach zoologicznych, a czasami również w sklepach ogólnobranżowych, które posiadają w swoim asortymencie bardzo różne środki dla zwierząt.